דילוג לתוכן

שותפות פורצת דרך - תרומתן של החברות הרב לאומיות לכלכלת ישראל

חברת Flex

מדוע Flex בחרה לעבוד בישראל, ומהו הערך המוסף כאן מבחינתה?

הפעילות בישראל חשובה לנו מאוד. מלבד ההשקעה הכלכלית, Flex שואפת לקדם סיפורי הצלחה בישראל ולחבר אותם אלינו. מטרתנו אינה רק להשיא רווחים אלא גם לחבור לחברות הקרובות אלינו בחזונן.

אנחנו מאמינים בחשיבה החדשנית של השוק הישראלי, לכן הגדלנו באופן ניכר את השקעותינו בחדשנות ובמו"פ בישראל — מחצית מהשקעות החברה הגלובלית בתחום זה מתבצעות בישראל.

אנחנו מנהלים כאן מחזור מלא של חיי המוצר: מסקיצה ראשונה ועד לייצור מלא ומשלוח ללקוח. ישראל היא אחת מהמדינות הבודדות בעולם שבהן יש ל-Flex יכולת מלאה מסוג זה

אחת הדוגמאות להשקעה מסוג זה היא ההשקעה במרכז התכנון בחיפה. אנחנו מנהלים בו מחזור מלא של חיי המוצר: מסקיצה ראשונה ועד לייצור מלא ומשלוח ללקוח, מה שמכונה ב-"sketch to scale Flex". ישראל היא אחת מהמדינות הבודדות בעולם שבהן יש ל-Flex יכולת מלאה מסוג זה.

המרכז בחיפה משמש מרכז מצוינות בתחום האופטיקה ל-Flex העולמית. הוא מתמחה בפיתוח מערכות מולטי- דיספלנריות בדגש על מערכות אופטיות מורכבות, כולל תמיכה במעבר מפיתוח לייצור וייצור. לצורך התמיכה ביכולות אלו הרכבנו צוות ישראלי בעל ניסיון רחב שנותן מענה לצרכים של לקוחות בישראל ובחו"ל המחפשים את החדשנות הישראלית ואת הניסיון שנצבר בישראל.

קרן ההשקעות העולמית של Flex מספקת עדות נוספת לחשיבותה של ישראל. הקרן שמה דגש על חברות ישראליות, ולמעשה פועלת כיום בשני מקומות בלבד: בעמק הסיליקון ובישראל. Flex השקיעה עד כה בשבע חברות ישראליות מתחומים שונים. לחברות הצעירות האלה אנחנו מציעים לא רק כסף אלא גם גישה מהירה יותר לשווקים וחיבור ללקוחות הגלובליים של Flex בעולם.

כיצד מתבטאת תרומתה של Flex לכלכלה הישראלית?

Flex פועלת בישראל כ-20 שנה ומעסיקה כ-4,000 עובדים במפעלים, מרכזי תמיכה ומרכזי פיתוח וחדשנות הפרוסים בשבע ערים, רובן בפריפריה: מגדל העמק, חיפה, פתח תקווה, מודיעין, יבנה, אופקים ושדרות.

Flex ישראל היא אחד מהמעסיקים התעשייתיים הגדולים ביותר בישראל. היא מדורגת בין 100 החברות הגדולות בישראל ותורמת משמעותית לייצוא הישראלי.

מלבד השקעה בטכנולוגיה, החברה היא אחת המשקיעות הגדולות בישראל בייצור ותפעול. בין היתר, הקמנו מפעל חדשני באזור התעשייה מודיעין-מכבים-רעות. המפעל, מתפרס על פני 35 אלף מ"ר ומעסיק כ-1,000 עובדים. הוא כולל את טכנולוגיות הייצור החדישות ביותר בעולם ותומך בייצור המתקדם בישראל.

אנחנו תורמים לכלכלה הישראלית גם בהיבטי תעסוקה ומעסיקים עובדים משכבות אוכלוסייה מגוונות במרכז ובפריפריה. כך לדוגמה, במפעל Flex באופקים כ-40% מהעובדים בו תושבי העיר, ובסך הכול כ-350 צעירים, מבוגרים ונשים מהמגזר החרדי. נוסף על כך מפעילה Flex פרויקט ייחודי המעסיק כ-100 עובדים עם מוגבלויות שהם חלק אינטגרלי וחשוב מעובדי המפעל. Flex מסייעת גם בפיתוח יוזמות בקרב בני נוער במסגרת פרויקט "יזמים צעירים", המקנה לבני הנוער כלים לפעילות עסקית עתידית.

מהן התוכניות העתידיות של Flex בישראל?

לשוק הישראלי תפקיד חשוב באסטרטגיה של Flex העולמית. נמשיך לחבר חברות ישראליות לשחקנים מובילים בשווקים שונים בעולם בתחומים שאנו פועלים בהם.

כמו כן, Flex תמשיך להשקיע בייצור ובתפעול ישראלי בהתבסס על חדשנות ישראלית, קשר לאקדמיה וחיבור לקהילה. נמשיך להצטיין כמובילי ייצור מתקדם בארץ ובעולם תוך שימת דגש על הכנסת טכנולוגיות ייצור מתקדמות כחלק ממהפכת 4.0 Industry, הכוללת הכנסת אוטומציה ורובוטיקה לתהליכי הייצור.

פתיחת מרכז האופטיקה במגדל העמק, המתווסף ליכולות הפיתוח המגוונות של Flex, ישרת תעשיות מתפתחות במשק הישראלי, דוגמת האוטומוטיב, הרפואה, התקשורת וקמעונות חכמה (Smart Retail).

סימנייה