דילוג לתוכן

שותפות פורצת דרך - תרומתן של החברות הרב לאומיות לכלכלת ישראל

חברת GM

למה GM בחרה לעבוד בישראל, ומהו הערך המוסף כאן מבחינתה?

GM, המציינת בימים אלו עשור לפעילותה בישראל, היא חברת הרכב הראשונה שהקימה פעילות מו"פ בארץ. לתמריצים של משרד האוצר והמדען הראשי היה משקל רב בהחלטה להקים אתר בישראל, כמו גם להכרה כי GM זקוקה יותר ויותר לכישרון הישראלי ויכולה למנף אותו ליצירת ערך משמעותי עבורה.

היצירתיות, החדשנות והרב-תחומיות של ישראל מאפשרים ל-GM למלא תפקיד מרכזי בשינוי שהיא מובילה מתעשייה מסורתית לפתרונות תחבורה חדשניים. עובדים ישראלים שמתמחים בעולמות התוכנה והתקשורת תורמים רבות לפעילות בתעשיית הרכב, העוברת מהפך בשנים האחרונות.

מנהלי רכש מטעם החברה מאתרים ספקים בקיבוצים, ביישובים ערביים ובתעשיות מסורתיות כדי לשלבם בפעילות החברה

גיל גולן, שהקים את המרכז ומנהל אותו עד היום, עבד במטה החברה בדטרויט. הוא הביא עימו היכרות עמוקה עם החברה העולמית שתרמה רבות ליצירת אמון בין המנהלים במטה לבין המרכז בישראל. האמון הרב של ההנהלה בישראל מתבטא בביקורי בכירים כמה פעמים במהלך השנה, ובהם המנהלים נחשפים לאקו-סיסטם הישראלי כדי לשאוב ממנו רעיונות חדשניים.

כיצד מתבטאת תרומתה של GM לכלכלה הישראלית?

GM מעסיקה במרכז המו"פ בישראל קרוב ל-300 חוקרים, מהנדסים ונותני שירות בעלי מומחיות בתחומים שבעבר לא הייתה לישראל נגיעה בהם. נוסף על כך, GM עוסקת ברכש ובחיזוק התעשייה המסורתית, ובעשור האחרון ביצעה כאן רכש בהיקף של קרוב למיליארד שקלים.

מנהלי רכש מטעם החברה מאתרים ספקים בקיבוצים, ביישובים ערביים ובתעשיות מסורתיות כדי לשלבם בפעילות החברה. הספקים, בהכוונת החברה, הפכו לספקים מורשים, המוכשרים לעבוד עם תעשיית הרכב כולה ואף הרחיבו את פעילותם ועובדים כעת מול GM העולמית, ובעיקר מול המרכז בארצות הברית.

GM עובדת ישירות מול סטארטאפים ישראליים ובוחנת אפשרויות לשיתוף פעולה ולהשקעות. תהליך החניכה בישראל הוא ייחודי ולא מתקיים במקומות אחרים בעולם

נוסף על כך, GM עובדת ישירות מול סטארטאפים ישראליים ובוחנת אפשרויות לשיתוף פעולה ולהשקעות וכן מייעצת לחברות המתעניינות בתעשיית הרכב לגבי כיווני פיתוח אפשריים ומעריכה עבורן את פוטנציאל ההשתלבות שלהן בתעשייה. תהליך החניכה בישראל הוא ייחודי ולא מתקיים במקומות אחרים בעולם.

לבסוף, GM תורמת גם לפיתוח היכולות והמיומנויות של עובדי החברה בישראל באמצעות הדרכות מקצועיות והזדמנויות למידה במרכזי החברה בחו"ל. החברה שמה דגש על קידום הגיוון התעסוקתי ותעסוקת נשים וכן על חינוך טכנולוגי לבני נוער, הכולל גם לימודים בתחום הרובוטיקה.

מהן התוכניות העתידיות של GM בישראל?

פעילות המרכז הישראלי מתרחבת כל הזמן, עדות לשביעות הרצון של ההנהלה העולמית. קרן הון הסיכון התאגידית של GM חשופה לנעשה במשק הישראלי, ומנהל הקרן מבקר כמה פעמים בשנה כדי לחפש הזדמנויות השקעה. נוסף על כך, מגוון פיתוחים טכנולוגיים — כמו פיתוחי חומרה, תקשורת וממשק משתמש שפותחו במרכז המו"פ בישראל — יוטמעו ברכבים של GM בשנים הקרובות.

סימנייה