דילוג לתוכן

שותפות פורצת דרך - תרומתן של החברות הרב לאומיות לכלכלת ישראל

מנהלת הרשות לשיתוף פעולה תעשייתי וקידום השקעות זרות

מכובדיי,

מדינת ישראל התברכה במיטב המוחות, הכישרונות והחשיבה החדשנית, והרוויחה ביושר את מיצובה כ"אומת הסטארט-אפ". הקהילה העסקית הבין-לאומית מכירה בכך, ולראייה מספרן של החברות הרב-לאומיות הבוחרות להקים כאן מרכזי מו"פ וחדשנות הולך וגדל.

אך מדינת ישראל לא רק חושבת חדשנות אלא גם מייצרת חדשנות. חברות רב-לאומיות שלמדו להעריך את החדשנות הישראלית מכירות כעת גם ביכולות הייצור המתקדמות בארץ. יכולות אלו מאפשרות לחברות אלה לנהל כאן את שתי הזרועות, מו"פ וייצור, באתר אחד.

הקמה של פעילויות מו"פ וייצור בישראל על ידי חברות רב-לאומיות היא תוצאה של תהליך החלטה מורכב ורב שלבים. היחידה לקידום השקעות זרות פועלת באופן שוטף מול החברות במהלך תהליך ההשקעה, ולעיתים עוד לפניו, כדי להניע אותן לבחור בישראל כיעד המועדף להשקעה.

אני מזמינה אתכם להתעמק בסקירות העומק ובסיפורי ההצלחה המופיעים בדו"ח מקיף זה שנכתב ברשות, כדי להיווכח בחשיבות האתגר ובפוטנציאל העצום שהוא טומן בחובו.

ברצוני להודות לאנשי Invest in Israel על עבודתם המקצועית בכתיבת מסמך זה. אני סמוכה ובטוחה שזהו צעד נוסף לעבר הגשמת החזון להפיכתה של ישראל למרכז מוביל לייצור מתקדם וליעד עולמי מועדף על חברות רב-לאומיות. בנוסף, תודה שלוחה ללשכה המרכזית לסטטיסטיקה על הירתמותה להפקת ועיבוד נתונים ייעודיים עבור פרוייקט זה.

בברכת עשייה פורייה,
זיוה איגר
מנהלת הרשות לשיתוף פעולה תעשייתי וקידום השקעות זרות

מנהל היחידה לקידום השקעות זרות (Invest in Israel)

מכובדיי,

Invest in Israel, היחידה לקידום השקעות זרות בישראל, הוקמה לפני כשנתיים תחת הרשות לשיתוף פעולה תעשייתי וקידום השקעות זרות. מאז הקמתה פועלת היחידה בארבעה אפיקים מרכזיים: הנגשת מידע וקידום מחקר, יצירת הזדמנויות להשקעה, סיוע לביצוע השקעות בפועל ומתן שירות לאחר ההשקעות.

הדו"ח שלפניכם נכתב כחלק מפעילות היחידה כמוקד ידע בתחום. בין היתר, הדו"ח כולל תוצאות איסוף נתונים ראשון מסוגו שבוצע בשיתוף פעולה עם הלמ"ס, ואני מבקש לנצל הזדמנות זו ולהודות להם על כך מקרב לב. הדו"ח מצביע על שורה של קשרים ישירים חיוביים בין נוכחותן של חברות רב-לאומיות בענפי תעשייה לשכר המוצע ופריון העובדים באותו ענף.

נוסף על כך, דו"ח זה מכיל עדויות מחקריות רלוונטיות על תרומתן של החברות הרב-לאומיות לכלכלה הישראלית ואף ראיונות עם בכירים בחברות רב-לאומיות מובילות, ובהם מידע על אודות פעילותן של החברות האלה בישראל.

ברצוני להודות לצוות Invest in Israel שעמלו על כתיבת הדו"ח, למנהלים הבכירים אשר הסכימו לשתף בפעילותם ובחזונם ולחוקרי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה על איסוף ועיבוד הנתונים המופיעים בדו"ח זה. אני מזמין אתכם לעיין בדו"ח, ללמוד על תפקידן המרכזי של חברות רב-לאומיות בכלכלת המאה ה-21 ועל תרומתן וחשיבותן להמשך הצמיחה של כלכלת ישראל.

בברכת נעשה ונצליח,
אייל אליעזר
מנהל היחידה לקידום השקעות זרות (Invest in Israel)

סימנייה