דילוג לתוכן

שותפות פורצת דרך - תרומתן של החברות הרב לאומיות לכלכלת ישראל

חברת Philips

מדוע Philips בחרה לעבוד בישראל, ומהו הערך המוסף כאן מבחינתה?

Philips החלה לפעול בישראל עם קום המדינה, ו-50 שנה בדיוק לאחר מכן, ב-1998, הקימה בישראל נציגות ישירה כדי לייצר שיתופי פעולה וליטול חלק בחדשנות הישראלית.

פעילות החברה בישראל התרחבה מאוד במרוצת השנים. היום היא מתפרסת לכל אורך שרשרת הערך וכוללת מו"פ, יצור מתקדם, שיווק, מכירות, ייצוא ושירות. נתוני הייצוא של החברה זינקו פי 4 לאורך השנים, ליותר ממיליארד ש"ח.

מלבד המו"פ הגנרי אנו משקיעים כאן גם בחדשנות בשלבים מוקדמים באמצעות סנארה ונצ'רס — פלטפורמת ההשקעות המשותפת ל-Philips ולטבע, שמפעילה חממה טכנולוגית בתחומי הציוד הרפואי והרפואה הדיגיטלית בתמיכה של רשות החדשנות.

Philips היא מקור פרנסה לספקים ישראלים רבים בהיקפי רכש של מאות מיליוני שקלים מדי שנה

כיצד מתבטאת תרומתה של Philips לכלכלה הישראלית?

Philips ישראל פועלת בחמישה מתחמים — שניים מהם בחיפה (מת"מ), והאחרים בפתח תקווה, נתניה ורעננה. החברה מעסיקה כ-1000 עובדים במחקר, פיתוח וייצור מתקדם של טכנולוגיות רפואיות. בזכות פעילותה הענפה בישראל היא תורמת לתחרותיות של ישראל בתחומי החדשנות הטכנולוגית, המבוססת על כישרון, ידע ויצירתיות.

Philips נוטלת חלק פעיל באקו-סיסטם הרפואי והתעשייתי בישראל, כולל רכש מקומי משמעותי, ושיתופי פעולה מחקריים ועסקיים, לרבות פיילוטים ואתרי בטא. מרכז המו"פ של החברה משתף פעולה עם חברות צעירות ובוגרות, מרכזי מחקר, ובתי חולים — כמו המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי, אסותא, הדסה עין כרם ותל השומר, קבלני משנה בארץ ובעולם ומרכזי מחקר באוניברסיטאות. כמו כן בתי החולים בישראל משמשים בטא-סייט למערכות החדשניות שמפתחת החברה. נוסף על כך, מתקיים שיתוף פעולה עם חברות מתחילות בפרויקטים חדשניים, כמו למשל בינה מלאכותית לתחום הרפואי. דוגמה לכך היא שיתוף הפעולה עם בית החולים הדסה עין כרם בפיתוח ה-IQON, הסורק הספקטראלי הראשון בעולם, שהיא מערכת שמפותחת ומיוצרת בישראל. היא מבוססת על הגלאי הספקטראלי הראשון בעולם המאפשר לקבל כמות אינפורמציה רבה ומדויקת יותר מכל מכשירי ה-CT הקיימים בשוק.

אנחנו מפתחים מוצרים חדשניים בתחום הטכנולוגיה הרפואית. בהמשך הם מיוצרים בישראל בטכנולוגיות ייצור מתקדמות, ומיוצאים מכאן לרחבי העולם.

כמו כן, Philips היא מקור פרנסה לספקים ישראלים רבים בהיקפי רכש של מאות מיליוני שקלים מדי שנה. החברה מפתחת ומייצרת פתרונות חדשים באופן מתמיד, וכתוצאה מכך מרחיבה את הקשרים העסקיים שלה עם ספקים מקומיים בעיקר בתחומים: מוצרי אלקטרוניקה, מכניקה, אלקטרומכניקה, כבילה, ו-High level assemblies. היקפי הרכש כיום משמשים מקור פרנסה לעשרות ספקים בהיקפים של עשרות מיליוני דולרים, ואנו צופים גידול בעשרות אחוזים בעקבות פיתוח מוצרים חדשים ולוקליזציה של שרשרת האספקה.

מלבד כל אלה החברה משקיעה בקידום החינוך הטכנולוגי בישראל, ועובדיה מתנדבים במגוון תוכניות מדעים וטכנולוגיה.

מהן התוכניות העתידיות של Philips בישראל?

אנו מתכננים להרחיב את הנוכחות בישראל ולהעמיק אותה. רק לאחרונה נשיא Philips העולמית עצמו הביע הערכה להישגים הישראליים בחדשנות. החברה מעוניינת להמשיך ולהיות שותפה להישגים האלה ומבינה כי עליה להיות קרובה למחקר ופיתוח איכותי, כמו זה המתקיים בישראל.

סימנייה